Pozadí hlavička

KDO JSME?


Náš tým tvoří parta lidí se stejným zapálením pro informační technologie. Vývojem informačních systémů se zabýváme již od samých počátků existence společnosti v roce 1992. Postupem času jsme rozšiřovali naše portfolio až po současnou, poměrně širokou nabídku aplikací, ať už jde o Informační systémy, rozsáhlejší weby, e-shopy a konfigurátory, portály či mobilní a desktopové aplikace.

Sídlíme v Dobrušce v malebném podhůří Orlických hor, kam Vás srdečně zveme. V místě působiště mimo jiné provozujeme kamennou prodejnu, kde provádíme opravy a prodáváme hardwarové i softwarové vybavení.

Něco o našich začátcích ...


Naše společnost ProDos byla založena roku 1992 v Dobrušce, už od samého počátku se zaměřujeme na vývoj informačních systému a software na zakázku včetně dodávek hw vybavení a instalace sítí. Naším prvním a v současnosti i jedním z hlavních produktů, je systém pro hemodialyzační střediska Nefris, který se stal standardem v České Republice a částečně i na Slovensku. Tento systém je vyvíjen již od roku 1989 a byl jedním z podnětů pro založení společnosti. Ačkoliv jsme se zpočátku soustředili převážně na systémy pro zdravotnictví, v průběhu času naše portfolio nabylo dalších aplikací a služeb. Mimo zakázkových aplikací do výroby, webových portálů a dílčích funkcionalit do systémů třetích stran jsme od roku 2000 začali, vzhledem k nedostatku kvalitního řešení v té době, vyvíjet vlastní CRM řešení, které dodnes používáme a nabízíme včetně implementace. V současnosti má naše společnost 14 pracovníků od programátorů, designerů, projektových manažerů až po podporu.

Technologie


Pro náš poměrně široký okruh aplikací z různých oborů jsme museli zvládnout na profesionální úrovni všechny hlavní technologické platformy. Jazyky C/C++, C# a Java jsou u nás základními prostředky vývoje aplikací. MS Visual Studio a Eclipse jsou našimi nejpoužívanějšími vývojovými prostředími. Máme vybudovánu rozsáhlou sadu knihoven pro tvorbu aplikací ve Win32/MFC a na platformách .NET, ASP.NET, Java EE a Qt. Další technologie, které využíváme, jsou HTML5, DHTML, JavaScript, CSS3, VBScript, XML/XSLT, SOAP, Web Services, Visual Basic, SQL Server, Oracle. Nejsou nám cizí ani pojmy jako responzivní design, uživatelské testování, material design či user experience.

Top